Do Říma levněji, než si myslíte

Business

Do Říma je to letecky dvě hodiny, a to se určitě vyplatí, pokud nechcete trávit den na cestě a zbytečně přicházet o dovolenou. V Římě jsou dvě letiště a o tom, na kterém se ocitnete, rozhoduje letecká společnost, se kterou letíte. Levné letenky do říma levneletenky.cz vás mohou dopravit na letiště Fiumicino. Do centra města se jednoduše přesunete pomocí Leonardo Expressu, což je vlak, který jezdí non-stop mezi letištěm a městem. Pokud se ocitnete na letišti Ciampino, autobus vás doveze na vlakové nádraží.

Pohyb po městě

Po Římě je nejlépe chodit pěšky, jinak dobře nepoznáte živelnost místních lidí a atmosféru města. Pokud chcete být rychlejší, můžete využít některou z půjčoven kol. Po městě samozřejmě funguje MHD a metro je velice rychlý dopravní prostředek. Taxi je docela drahé, navíc se na základní cenu nabalují různé příplatky a jen těžko se v nich orientuje (příplatky za všední dny, za víkendy, za více zavazadel, za jízdu v noci atd.).

řím

Historické památky

Při návštěvě města si určitě najděte čas na prohlídku baziliky sv. Petra, která je největší bazilikou světa, V jejich útrobách se nalézají hroby papežů a do budovy se v pohodlí vejde 20 tisíc lidí. Celý chrám se pyšní osmi stovkami sloupů, 390 sochami v nadživotní velikosti. Před samotnou bazilikou je Berniniho náměstí dlouhé 250 metrů a kolonáda. Uprostřed náměstí je obelisk 25 metrů vysoký. Stojí údajně na místě, kde přišel o život svatý Petr.

řím1

Sixtinská kaple byla soukromou kaplí papežů a má podzemní schodiště, které ji spojuje s bazilikou sv. Petra. Kapli proslavily malby na stěnách a na stropu, které tam nakreslil Michelangelo. Zajímavá je i lateránská bazilika, která pochází ze 4. století. Několikrát měnila vzhled při různých představách. Poslední úpravy proběhly v 17. století. Byla postavena na troskách kasáren císařské jízdní gardy.

4/5 - (1 vote)