Bez bazénového vysavače stěží udržíte vodu v bazénu čistou

Výrobky

Pořídit si na zahradu menší bazének již dávno není jen snobská záležitost, ale docela běžný způsob, jak si vylepšit život v horkém létě. Od června do září přichází dny, kdy nás to netáhne zrovna na nákup nebo do lesa na procházku, neboť teplota vzduchu překračuje 25 stupňů, a tehdy je lákavější spíše se doma posadit do měkkého křesla nebo se ponořit pod hladinu a relaxovat tímto způsobem. K bazénku si můžete odnést třeba šálek s kávou nebo zmrzlinový pohár a vychutnáte si jej mnohem lépe, než v propoceném tričku na zahradní lavici.

dívka ve vodě

Jenže to vše má háček, a sice musíte dbát o pravidelnou údržbu vody v nádrži, aby nebylo koupání za trest. Slouží k tomu čerpadlo s filtrací a desinfekční prostředky a mimo jiné i bazénový vysavač. Ten se uplatní u každého bazénu, neboť žádná filtrace nezvládne vyčistit vodu tak, aby se na dně nezačal usazovat povlak nečistot.

Jaký bazénový vysavač koupit právě pro váš bazén

Chcete-li ušetřit čas a námahu, pořiďte poloautomat nebo zcela automatický stroj s vlastním pohonem i filtrací. Bude to sice znamenat vyšší investici, ale pokud je vám čas mnohem dražší, než finance, je to pro vás ta správná volba.

stěna a dno bazénu

Kdo preferuje finanční úsporu a nevadí mu, že zaměstná svalstvo paží, nohou a trupu, měl by uvažovat o ručním vysavači, tedy spíše o nástavci na teleskopickou tyč. Pořídíte jej doslova za pár stovek a vykoná stejnou práci, jako robotické systémy. Samozřejmě je to vyváženo vámi vykonávanou prací, nebo takovou, kterou pověříte své blízké.

Podmínkou je pouze být pečliví a důslední a odsávat nečistoty ze dna systematicky, pruh za pruhem, abyste na žádné místo nezapomněli. Ruční práce má ovšem další plus a tím je svalová práce, která mnoha lidem se sedavým zaměstnáním může pouze prospět. A pokud se ruční bazénový vysavač pokazí, není to žádná tragédie v rodinném rozpočtu.