Bydlení dostupné pro každého

Dům a byt

Mobilní domy, jinak také známé jako mobilheimy, se staly běžnou součástí života mnoha lidí. Jedná se o domy, které Vám umožní stěhovat se z místa na místo. Dá se tedy říct, že tyto mobilní domy mají mezi předky karavany, po kterých mají vlastnost mobility, přesto jsou však útulné, prostorné a na první pohled mnohdy k nerozeznání od klasických, cihlových domů.

Výroba mobilních domů začala již ve 20. století v USA, kde se jednalo spíše o přestavění původních karavanů na mobilní, vícepokojové domy. Postupem času se (především kvůli potřebě či nutnosti cestovat za prací) výroba těchto domů zpopularizovala. Dnes jsou v oblibě především v USA, Francii, Holandsku a Velké Británii, mimo mobilní domov se však využívají i jako rekreační, přechodné a často i trvalé bydlení. V posledních letech zájem o takový domov narůstá i v České Republice.

Mobilní dům

Bydlení v takovém domě má nespočet výhod. Předními vlastnostmi jsou jistě mobilita a všeobecná variabilita, rozhodujícím faktorem však může být cena – a ta je překvapivě nízká!

Pokud je mobilheim využíván jakožto obytné vozidlo, majitel nepotřebuje žádné povolení stavebního úřadu. Mimo jiné patří k nízkoenergetickým domům, a to díky nízkým pořizovacím nákladům či rychlosti výstavby, další výhodou je možnost přizpůsobit interiér domu zákazníkovým představám.

Váš vlastní mobilní dům si můžete nechat vyrobit od profesionální firmy TOP – mobilní domy. Zde Vám tým profesionálů poskytne kompletní servis, který zahrnuje výrobu nového domu či dřevostavby, prohlídku naskladněných domů, rekognoskaci terénu, závoz samotného domku a jeho uložení i usazení. Co se bezpečnosti týče, jistě Vás napadá, že levný dům je známkou nekvalitního materiálu, opak je ale pravdou. Mnoho domů postavených ve 40. letech minulého století stále poctivě slouží svým majitelům, ovšem i tyto domy musí splňovat hygienické a bezpečnostní normy, a tak je uváděná běžná životnost domů 40 let.

Jak se takový dům vlastně vyrábí?

Stejně, jako cihlové domy, mají i mobilheimy základy, konkrétně ocelové rošty, ke kterým jsou připevněny sloupy samotného domu. Ty jsou opět ocelové, případně dřevěné, vnější stěny bývají z eloxovaného hliníkového plechu, izolaci zajišťuje minerální vata, samozhášecí polystyrén apod. Konečně pak plechová střecha bývá pokryta ocelí, hliníkem či zinkem.

Interiér mobilheimu

Jako součást servisu firma nabízí služby projektanta a rekognoskaci terénu profesionálními pracovníky před závozem. Zajistí Vám také přepravu a uložení domku. Tyto domy jsou, především díky finanční dostupnosti, vhodné pro každého. Ideální mohou být například pro seniory, kteří chtějí žít blíže k přírodě, pro mladé páry či rodiny, které nemají finanční prostředky pro výstavbu cihlového, rodinného domu, či pro jednotlivce, kteří chtějí cestovat a žít svobodně.