Dobrá výbava je základ úspěchu

Výrobky

Jestliže si chcete klíčení semínek skutečně užít a netrápit se zbytečnostmi, pořiďte si k němu to málo, co je skutečně potřeba. To jsou kvalitní semínka, bez kterých se neobejdete, a speciální misky a sklenice na klíčení, bez kterých byste se možná obejít mohli, ale na druhou stranu vám usnadní práci a ušetří spotřebu vody. Takže ve výsledku se vám ta malá investice v podobě několika málo sto korun brzy vrátí.
Samozřejmě, to nejjednodušší, co můžete udělat, je pořídit si všechno, co potřebujete na jednom místě. Ideální volbou je v tomto případě specializovaný elektronický obchod, kde prodávají jak kvalitní semena a výběr je zde veliký, tak i chytře vymyšlené misky a sklenice na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/.výhonek řeřichy, detail.jpg
Jak vybavení použít?
Postup pěstování mladých výhonků rostlin je skutečně snadný – nejprve je potřeba semínka dostatečně namočit, tak, aby nabobtnala – nasákla co nejvíce vody. A poté stačí, udržovat semena vlhká. Velice brzy začnou klíčit a výhonky porostou jako o závod, takže již za pár dní budete sklízet první úrodu.
Na co byste si měli dát pozor?
Důležité je, že vaše semena, a posléze i výhonky nesmí nikdy vyschnout – vlastně by měla být na povrchu neustále vlhká. Zároveň ovšem musíte dbát na to, aby semena nestála ve vodě – začala by zahnívat. Sklízet je ideální, jakmile výhonky vytvoří první dva lístky.mladé rostlinky rokety.jpg
Jak naložit se sklizní?
Tato otázka je možná zbytečná, protože jakmile výhonky poprvé ochutnáte, jistě budete vědět, co s nimi v kuchyni podniknout. Hodí se do jídel teplé i studené kuchyně, tedy do salátů, polévek, pomazánek, jako příloha hlavního jídla anebo jako zeleninová obloha bagety. Chutnat vám jistě budou i jen tak, takže pokud v kuchyni nechcete trávit více, než jen nutné minimum času, tak je jednoduše vyklopte do talíře, a můžete je chroupat třeba při čtení knížky.