Jak na redukční dietu?

Výrobky

V dnešní době existuje nepřeberné množství diet a a očistných půstů, které nám slibují rychlý úbytek hmotnosti. Je však třeba mít na paměti, že tyto diety velmi často končí nechtěným jojo efektem, kdy přibereme na ještě vyšší váhu, než byla ta původní. V této souvislosti je rovněž velmi důležité zmínit to, že neustálé kolísání váhy není pro naše tělo vůbec přínosné.

salátový talíř

Velmi přísné a striktní diety vedou velmi často ke zpomalení našeho metabolismu. To znamená, že naše tělo potřebuje pro fungování daleko méně energie, tedy potravy. Hubnutí se poté stává těžší a těžší. Pojďme se tedy společně podívat na pár jednoduchých tipů, díky kterým konečně dostaneme odpověď na onu otázku “jak zhubnout”.

Rozumný kalorický deficit

Všechny diety, které v dnešní době můžeme různě na internetu objevit, mají jedno společné, a to je kalorický deficit. Pro redukci hmotnosti je nutné, aby byl váš příjem o něco málo nižší než výdej. Deficit však nesmí být příliš velký, jelikož váš organismus bude ve velkém stresu a v mnohých případech hubnout nebudete.

Co se týče stravy, snažte se držet základních potravin jako je sezónní ovoce, zelenina, maso a vajíčka, které dodají vašemu tělo potřebné živiny, minerály a vitamíny. Je rovněž důležité, aby vám jídlo i při redukci hmotnosti chutnalo. Jelikož pro následné udržení váhy je nutné i nadále konzumovat zdravou a vyváženou stravu.

Sport i odpočinek jsou důležité

Pro snížení hmotnosti je nutné být více aktivní. To ovšem neznamená, že si ihned musíte koupit permanentku do posilovny. Bude bohatě stačit, pokud do svého dne zařadíte půl hodinovou procházku ve svižnějším tempu.

cvičení jógy

Odpočinek a kvalitní spánek jsou pro hubnutí stejně klíčové jako správná strava a dostatečná aktivita. Proto nezapomínejte na spánkovou hygienu a minimálně dva dny v týdnu zařaďte do svého režimu “rest days”, kdy dáte tělu prostor pro načerpání energie a síly.