Jak vytvořit úspěšný YouTube kanál?

Www

Asi není třeba říkat, že se YouTube scéna v průběhu let poměrně dost změnila. Ještě před lety by například jen málokoho napadlo, že je možné i vydělávat na živobytí právě vytvářením videí a jejich zveřejňováním. Zdá se to jako poměrně snadná práce, a tak je pochopitelné, že se o něco podobného pokouší mnoho lidí.

 

Naprostá většina z nich však zjistí, že to není ani zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jak tedy můžeme zajistit, že náš YouTube kanál bude skutečně úspěšný, a že si díky němu vyděláme dostatek peněz? K tomu je potřeba hned několik faktorů.

 

znak YouTube

 

Tím prvním je samozřejmě vhodný výběr tématu, kterému se budeme ve svých videích věnovat. Mohou to být například počítačové hry, ale také knihy, hudba či zvířata, zkrátka téměř cokoliv, co nás napadne. A právě toto je místem, kde mnoho lidí dělá chybu. Většinou si totiž vyberou téma, které je v danou chvíli nejpopulárnější. To samozřejmě může přilákat ze začátku relativně velký počet diváků, avšak pokud o dané věci prakticky nic nevíme a nejsme pro ni zapálení, bude to znát na kvalitě našich videí a sledující nás poměrně brzy opustí.

 

úprava a editace YouTube videa

 

Dále je zde problém v kvalitě samotného videa. Jde tu nejen o kameru, ale také o celkový přednes a editaci. To může působit potíže zejména začátečníkům, kteří s tím nemají příliš zkušeností. Málokdo totiž ví, že právě proces editace trvá často mnohem déle než samotné natáčení. Věřte ale, že nakonec se to vyplatí.

 

V neposlední řadě se zde jedná o váš přednes. Ten by měl být klidný a srozumitelný. Pokud budeme huhňat či působit nervózně, pak na diváky dobrý dojem neuděláme. Zvláště když vezmeme v úvahu, že pokud se nám jeden pokus o natočení nepovede, můžeme danou scénu nafilmovat znovu. Je tedy dobré si dát na čas a raději záběr udělat hned několikrát, než budeme úplně spokojeni.

 

Jistě, zní to jako hodně práce, a také tomu tak je. Proto lze snadno říci, že být profesionálním YouTuberem rozhodně není pro každého.