Možnosti, jak získat hypotéku s nízkým příjmem

Finance

Reklamy vždy působí lákavě. Nízké úrokové sazby, nízké splátky a nádherné vlastní bydlení. Tvrdí, že jsou přístupní všem a rádi vyhoví, ale realita je jiná. Ve chvíli, kdy podáte žádost, bude jen dokládat více a více potvrzení a čekat. A snadno se může stát, že se na konci stejně nedočkáte financí na svou vysněnou nemovitost. Nejčastějším důvodem pro zamítnutí je přitom nízký příjem žadatele a negativní platební minulost.

Klíče od domu

Mít další půjčky, když žádáte o hypotéku není ideální. Pokud jste v registru dlužníků, tak u klasické banky máte automaticky smůlu. A pokud měsíčně neberete alespoň 20 tisíc, tak si o hypotéce můžete nechat zdát. Alespoň to platí u klasických společností, které vám přijdou na mysl jako první. Dobrou zprávou je, že to není jediná možnost, kterou máte.

Další varianty

Nevěšte hlavu. Nastěhovat se do vlastního stále můžete. Existuje pár tipů, které lze využít. Můžete samozřejmě pokračovat v šetření. Čím více vlastního kapitálu budete mít, tím méně si budete muset půjčit a tím nižší bude výše mzdy, kterou budete muset splnit. To ale trvá příliš dlouho. V některých případech je vhodné přidat do smlouvy další osobu, anebo ji naopak vyškrtnout. Záleží na konkrétní situaci.

Žena pes domov

Alternativní úvěr

Ale máte ještě jednu, a to velmi výhodnou a rychlou možnost. Hypotéka bez registru a doložení příjmů je vhodná pro všechny, kteří by v bance neprošli, ale stále si chtějí splnit sen. Nebankovní společnosti jsou tolerantní k registru dlužníků a nepožadují vůbec vysokou mzdu. Schopnost splácet je čistě na vašem uvážení a svědomí. Musíte ovšem počítat s trochu vyšším úrokem. Ten se počítá podle toho, v jaké jste situaci a co všechno již máte za sebou.

Velkou výhodou alternativních úvěrů na nemovitost je jejich rychlost. Žádost je většinou zpracována a schválena do 24 hodin a finance také získáte velice brzy. Jejich nepoctivosti se již dávno obávat nemusíte, protože nejde o žádnou lichvu. Valná většina podobných společností je solidních, ale vždy se raději dívejte na recenze.