Produkce stlačeného vzduchu kompresorem

Business

Široké uplatnění

Stlačený vzduch se běžné požívá napříč mnoha řemesly, kdy takovému kováři může sloužit k rozdmýchání ohně, aby měl větší plamen, lépe hořel a mohl snadněji kov nahřát. Například stlačováním měchu toho zas tolik nevyrobíme, a proto je zapotřebí strojů, které známe jako kompresory. Nejpoužívanějším typem jsou pístové, ve kterých je elektromotor, který nám pohání píst a díky tomuto mechanismu se stlačuje do nádoby zvané vzdušník.

šroubový kompresor

Každý kompresor má určitý výkon a velikost vzdušníku, přičemž dosahuje jisté produktivity stlačeného vzduchu, což určuje, jak dlouho trvá natlakování na určitý tlak. Musíme mít také zároveň dostatečné množství tohoto vzduchu, takže je důležité vybrat si vhodný kompresor pro naše použití. U provozů, kde je zapotřebí stlačený vzduch po delší dobu bez přerušení dodávky se hodí šroubové kompresory, jenž mají dobrý výkon, akorát jejich cena je o něco vyšší.

Mobilní stroj

Často potřebují firmy pracovat v terénu, takže pro ně není vhodný obyčejný kompresor. Ten má totiž elektrický motor, takže je učen k použití, kdy jej zapojíme do zásuvky a o nic víc se nestaráme. Jenže ne vždy máme k dispozici práce vhodnou elektrickou přípojku. Musíme mít proto mobilní kompresor, což je stroj na nápravě, jakou má přívěsný vozík. Velkou výhodou je tedy, že s ním můžeme jezdit, kam budeme chtít, protože se lehce zapřáhne za tažné zařízení, a to vše zcela legálně. O pohon se nejčastěji stará dieselový motor, takže při práci mu stačí mít dostatek paliva. Dnes už jsou kompresory na tolik chytré, že si regulují otáčky, čímž je zajištěn efektivní chod a nízká spotřeba.

mobilní kompresor

Údržba je ti jako u běžného motoru, takže musíme měnit filtry, náplně a tak dále. Predikce je v řádech tisíců litrů za minutu, a proto kompresor postačí i na profesionální využití. Vzhledem k vysoké ceny si jej nemusíme kupovat, ale zajít do půjčovny kompresorů, kde nám jej bez problémů půjčí.