Za co je lepší si opravdu připlatit

Finance

Zvyšování mezd a zlepšování pracovních podmínek je pro náš život příznivý. Většina z nás si v současné době může vcelku dopřát a nemusí na sobě zrovna šetřit. Ale i šetřílci by si na některých věcech měli spíše dopřát. Jsou totiž věci, které se nevyplatí kupovat co nejlevnější, je to totiž na úkor kvality dané suroviny. Co si kupovat kvalitní i za vyšší cenu?

Káva

Káva je neřestí spousty z nás, je to totiž výborná vzpruha pro každého z nás. Káva je povzbuzujícím nápojem, který si rádi dopřejeme i v dobách, kdy nemáme zrovna moc peněz. Pokud máme peněz více, pak si můžeme dopřát kvalitnější surovinu, a tím i kvalitnější požitek z kávy. Káva se vyrábí z kávových zrn, které jsou pražené, čímž získávají svoji charakteristickou chuť. Avšak pokud si chcete kávu opravdu užít, pak věřte tomu, že vás káva nemůže stát pár korun, ale dáte za ni kolem stovky za sto gramů a více.
kakao v dlaních

Čokoláda

Čokoláda se vyrábí z kakaových bobů, které se dováží z Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Kvalita čokolády závisí na vstupních surovinách, jako je právě kakaové máslo, kakaový prášek, mléko či smetana (nemusí být), cukr a další suroviny. Pokud chcete mít čokoládu za 20 Kč, pak to co vám chutná, je pouze levný cukr a trochu kakaového másla, doplněné palmovým tukem a emulgátory. Kvalitní a dobrá čokoláda, která vám bude chutnat, se také pohybuje kolem sta korun za sto gramů a výše.
kořeněné hovězí maso

Maso

Maso je v podstatě jednou ze základních surovin, kterou konzumuje většina z nás. Vegetariánů je totiž na světě poměrně málo a kdo si maso může dopřát, ten si jej většinou dopřeje. Avšak maso není jako maso. Pokud si chcete opravdu pochutnat, pak si dejte maso méně často ale pořádně kvalitní. Dopřejte si české maso, z kvalitního bio chovu a nedělejte kompromisy. Sice si připlatíte ale odmění se vám jak na chuti, tak také na dobrém pocitu z podporování místních chovatelů.