Způsoby jak si pořídit dítě, když to nelze přirozenou cestou

Děti

Často se stává, že spolu partneři nemohou mít dítě, i když se o něj moc snaží. Právě proto je tu ale několik dalších způsobů, jak si dítě pořídit, když to nelze přirozeně.
dvě sestry
1. Adopce
Jako první způsob je adopce, nebo tak zvané osvojení dítěte. Vezmete si dítě z dětského domova a tím to bude snad výhra i pro Vás, i pro to dítě. Některé děti mají bohužel tu smůlu, že je jejich biologičtí rodiče buď nechtějí, nebo si je z určitých důvodů nemohou nechat, a tak je odloží do dětských domovů. A pokud splňujete určité podmínky, jako například, že máte stálý domov, jste schopni se o dítě postarat a celá adopce je ve prospěch daného dítěte, soud ji schválí a dítě je Vaše.
Stáváte se tak jeho rodičem, tudíž Vás čekají všechny rodičovské povinnosti, ale předpokládám, že když už se pro tuto formu rozhodnete, budete vše pilně plnit.
Při adopci také musí být dítě seznámeno s tím, že jste ho osvojili, což znamená, že mu jednoduše nesmíte zatajit, že nejste jeho biologičtí rodiče. Dítě též přebírá Vaše příjmení, pouze pokud by s ním nesouhlasilo, rozhoduje dále soud.

2. Pěstounská péče
Další formou jak získat dítě, je stát se jeho pěstounem. Je to podobné jako adopce, ale liší se to v pár zásadních krocích.
Většinou se jedná o postižené dítě, které by se nedostalo k adopci, nebo o dítě, o které se rodiče dočasně nemohou postarat. Na rozdíl od adopce, ale dítě se svou biologickou rodinou neztrácí veškerý kontakt. Pěstounská péče trvá do 18 let dítěte a pěstoun na něj dostává od státu příspěvky.

3. Náhradní matka
V případě, že spolu partneři nemohou počít dítě, nebo ho žena nemůže donosit, lze vzít v úvahu náhradní mateřství. Jako první se musí najít náhradní matka, neboli žena, která dítě odnosí. Ta se potom stává právoplatnou matkou dítěte, přestože není jeho biologická matka.
Existují dva druhy náhradního mateřství: první spočívá v tom, že se do ženy vloží embryo, neboli oplodněné vajíčko a žena ho pouze odnosí, a v druhém případě je žena uměle oplodněna spermatem oprávněného otce.
 šťastná rodina
Pokud se tedy o děťátko snažíte, ale stále se Vám to nedaří, zkuste zvážit jednu z těchto možností. Pevně věřím, že se Vám to povede a přeji hodně štěstí do nové etapy Vašeho života.