Přeprava zboží bezpečně

Výrobky

Přeprava zboží vyžaduje dobré zabalení produktu, aby se mu po cestě nic nestalo. Obalový materiál musí být za dobrou cenu, ale také splnit naše požadavky.

Přeprava zboží bezpečně

Propracovaná logistika

Výrobky je nutné dostat v rozumném čase k zákazníkovi, k čemuž slouží přeprava. U nás nemáme moc rozšířenou lodní přepravu nebo leteckou, a proto většina zboží proudí po silnici. Dopravu zajištují kamiony, protože ty utáhnou spousty tun za rozumnou cenu, čemuž vděčíme také za moderní motory, které mají velký výkon a jezdí za dobrou spotřebu. Není problém cestovat stovky kilometrů, a proto funguje mezinárodní přeprava, která je opravdu promyšlená a její cena je tak rozumná.

kamionová přeprava

My musíme mít vybavení a být pro tento typ přepravy připravení, protože jistě nechcete nosit krabičku po krabičce na palety v návěsu. V praxi to funguje tak, že firmy mají sklad s rampami, ke které nacouvá kamion a zaměstnanci pomocí vysokozdvižných vozíků můžou provést nakládku či vykládku. Aby se vědělo, s jakým zbožím se má manipulovat a v jakém množství, tak se za pomocí čteček a speciálního systému vede evidence.

Zabalení zboží

Když třeba bude zboží cestovat mezi státy, tak je zapotřebí, aby se zboží nic nestalo a dorazilo bez újmy. Poroto bychom neměli podcenit zabalení produktu, protože se po cestě může setkat třeba s prachem nebo vlhkostí, které by mohli produkt poškodit, což by znamenalo velkou finanční ztrátu. Obalový materiál musí něco vydržet, ale zároveň bát za dobrou cenu, protože když máme sérii, kde je třeba tisíc produktů a každý musí být zabalený zvlášť, tak musíme skutečně dbát na nízkou cenu, aby nás to nevyšlo na spoustu peněz.

bublinková fólie

Nejčastěji používané jsou sáčky, protože do nich se produkt vloží a sáček se buď uzavře nebo zavaří, aby skutečně dovnitř nemohla voda ani prach. Následně takto zabalen produkt se dá třeba do krabice, která se zalepí a postupně se skládají na paletu. Zabalená paleta se dá už velmi snadno přemisťovat vysokozdvižným vozíkem, což ušetří spoustu času a námahy, kdy na jedné paletě může být tisíce výrobků.