Vliv ložnice na zdravé spaní

Výrobky

I když často nevěnujeme pozornost, v ložnici se mohou vyskytnout některé rušivé prvky naší psychické i fyzické pohody. Jde o velice důležitou věc, protože od zdravého a kvalitního spánku se odvíjí další věci, jako je dostatek energie, dobře fungující imunitní systém, mozková aktivita, schopnost soustředění, dobrá nálada, pracovní výkon.

Během zdravého spánku lidské tělo produkuje antioxidanty a hormony, které potřebujeme pro správné fungování těla.

spánek

Pár tipů na vylepšení prostředí v ložnici:

• Vyhýbejte se elektronickým zařízením.

Poruchy spánku jsou často spojené s elektromagnetickým znečištěním, Tablety, televizory, mobilní telefony mění kvalitu spánku a snižují imunitu organismu. Vezměte své tablety a mobilní telefony pryč, další zařízení odpojujte od sítě.

• Pusťte do ložnice čerstvý vzduch.

Vzduch v ložnici musí být denně větraný. Stačí vám k tomu otevřít okno na 10 minut a nechat proudit vzduch. Větrat musíte i v zimě. Čerstvý vzduch nejen prospěje dýchání a celkové pohodě v ložnici, ale funguje jako prevence proti plísním a množení mikroorganismů.

spánek1

• Dopřejte si spánek v čistě vypraném a vzduchem vonícím povlečení.

Ač se o tom moc nemluví, k dobrému odpočinku přispěje i ložní povlečení. Používejte takové, které je vám příjemné a nezapomínejte na výměnu za čisté. Občas je potřeba vyprat nebo alespoň vyvětrat na slunci i přikrývky a polštáře.

• Zeleň je v ložnici žádaná.

V ložnici by neměly chybět pokojové rostliny. Rostliny obecně čistí vzduch. a některé mají i další blahodárné účinky. Tchýnin jazyk, rostlina nenáročná na péči, je ve feng-shui magnet na štěstí a v ložnici by se mohlo hodit. Aloe vera je pro zdravé spaní přímo předurčená. Orchidea je nejen nádherná, ale dokáže pohlcovat xylen. Spánek si můžete zpříjemnit i vůní levandule. Nejsnadnější cestou je pořídit si polštářek s výplní z levandule.

• Čistota prostředí je nutností.

Ložnice Skvelydomov by se měla udržovat v pořádku. Pokud máte zlozvyk jíst v posteli, tak se ho zbavte. Drobečky jídla jsou pokrmem pro roztoče. Špína a nepořádek láká i další hmyz, jako například mouchy.