Šetřete dětem už od malička

Děti

Chcete, aby mělo vaše dítě nějaké úspory do budoucna, když už bude dospělé a bude potřebovat něco takzvaně „do začátku“? Kromě klasických spořících účtů, které si můžete volně založit v kterékoliv bance, se můžete odhodlat udělat nějakou nezávazní sbírku, která nebude podléhat úrokům a bude čistě jen na vás, kolik a kdy do ní nějakou finanční částku vložíte.
pokladničky na mincích

Klasika jménem PRASÁTKO

Jako malé děti, jste jistě měly doma spořící pokladničku v podobě keramického prasátka, kam vám rodiče vkládali peníze a šetřili – na co bylo potřeba. Dnes tomu není jinak a opravdu v každé domácnosti, se nějaký takový klasický skvost pořád najde.
Pokud chcete mít speciální pokladničku, ze které nepůjde vybírat peníze kdykoliv se vám zachce, takže nebude přístupná ani vašemu zvědavému rostoucímu dítěti, zakupte si jednu takovou, kterou bude v případě potřeby vyndání peněz, možné jedině rozbít.
A pamatujte, že čím bude ta pokladnička větší – tím lépe. Má sloužit přece na několik let spoření!
dívenka na stromě

K čemu to bude dobré?

Dejte si ruku na srdce a přiznejte si, že peníze, které jsou na dosah ruky, nikdy není možné odložit bez toho, aby se později minuly. Bude od vás hezké, když vašemu dítěti budete postupně strádat koruny, ale i papírové bankovky (dle vašich možností) do pokladničky, kterou dostane třeba k jeho osmnáctinám nebo v případě, že se bude chtít odstěhovat a začít žít samostatně.
Taktéž mu ji můžete věnovat jakosvatební dar, který bude mít dlouholetou a památeční historii a o to více bude originální a vaše dítě ho ocení ze všeho nejvíce.
Nikdy není na škodu, mít nějaké peníze bokem.Uvidíte, že za roky pečlivého dokládání mincí i menších hodnot, z toho pak bude suma, se kterou už bude moci manipulovat a uvážit, na co peníze, které jste mu šetřili už od miminka, použije. Třeba to nechá i svým dětem, jako takovou rezervu k tomu, aby po něm zdědily toto drahé děditství.