Rady, jak správně vyčistit opékač topinek

Dům a byt

Je nutno dbát na tato důležitá upozornění, aby vyčištění toustovače proběhlo v pořádku:
1.     Před čištěním stroj odpojte od elektrické sítě. Horký stroj nechte pořádně vychladnout.
2.     Použijte pouze kartáč nebo zubní kartáček pro čištění vnitřku stroje.
3.     Voda a jiné kapaliny nemají uvnitř co dělat.
Vyhněte se pokrmům, které způsobují taková znečištění, kterých se již nemůžete zbavit. Drobky, pocházející z opečeného chleba, baget nebo housek, jsou však naproti tomu snadno odstranitelné. Pokud jde o čištění, obvykle nestačí stroj pouze otřít. Zvláště toustovač je dnes konfrontován většími výzvami než dřív. Již dávno nestačí použít obyčejný toustový chléb. Dnes můžeme koupit i pečivo s různými náplněmi. Pak dochází ke znečištění, na které zásobník na drobky není připraven.
opékač topinek
Postup čištění
Většina toustovačů má zásobník na drobky, který zadrží většinu drobků a zrn. Je snadné jej vytáhnout, zlikvidujte drobky a otřete zásuvku troškou teplé vody a saponátu. Není nutné vkládat misku na drobky do myčky nádobí. V nejhorším případě může po umytí v myčce zreznout. Důležité: předtím, než jej zatlačíte zpět, nechte zásobník na drobky úplně vyschnout.
1.     Uvnitř, mezi tenkými a křehkými ohřívacími tyčemi, se také často přichycují drobky a zrna toastu. Otočte stroj a zaklepejte, dokud nevypadnou všechny drobky.
2.     Jestliže se po vyklepání nacházejí uvnitř stroje ještě nějaké drobky, použijte na ně kartáček.Pozor: nepoužívejte ostré předměty jako nůž nebo vidličku! I když je horkovzdušný spotřebič vypnutý, hrozí nebezpečí. Špičaté předměty poškozují topné vodiče, to způsobí špatnou funkci stroje a v nejhorším případě uvolní toxické výpary formaldehydu.
3.     Povrch topinkovače můžete lehce otřít. Pokud se na něm usadil jen malý prach, postačí použít jednoduchý hadřík z mikrovlákna. Pokud se jedná o skvrny od tuku, např. kvůli blízkosti kamen, používejte teplou vodu a mycí prostředek nebo čističe pro plastový povrch. Pokud je povrch z nerezové oceli, existují speciální čisticí prostředky na nerez ocel. Také ocet přijme nerezovou ocel zpět k zářivosti.
4.     Oblast kolem otvoru pro toust je také obvykle vyrobena z nerezové oceli. Tam je často mnoho malých, spálených míst. Nejlepší je použít trochu čistícího prostředku na nerez ocel a potřít spálené oblasti.
toasty v opékači
Pravidelně čistěte svůj topinkovač. Nezapomeňte, že po vyndání toastu se na kuchyňské desce objeví spousta drobečků. Pak si představte, jak to vypadá uvnitř stroje.