Rady, jak správně vyčistit opékač topinek

Dům a byt

Je nutno dbát na tato důležitá upozornění, aby vyčištění toustovače proběhlo v pořádku:
1.     Před čištěním stroj odpojte od elektrické sítě. Horký stroj nechte pořádně vychladnout.
2.     Použijte pouze kartáč nebo zubní kartáček pro čištění vnitřku stroje.
3.     Voda a jiné kapaliny nemají uvnitř co dělat.
Vyhněte se pokrmům, které způsobují taková znečištění, kterých se již nemůžete zbavit. Drobky, pocházející z opečeného chleba, baget nebo housek, jsou však naproti tomu snadno odstranitelné. Pokud jde o čištění, obvykle nestačí stroj pouze otřít. Zvláště toustovač je dnes konfrontován většími výzvami než dřív. Již dávno nestačí použít obyčejný toustový chléb. Dnes můžeme koupit i pečivo s různými náplněmi. Pak dochází ke znečištění, na které zásobník na drobky není připraven.
opékač topinek
Postup čištění
Většina toustovačů má zásobník na drobky, který zadrží většinu drobků a zrn. Je snadné jej vytáhnout, zlikvidujte drobky a otřete zásuvku troškou teplé vody a saponátu. Není nutné vkládat misku na drobky do myčky nádobí. V nejhorším případě může po umytí v myčce zreznout. Důležité: předtím, než jej zatlačíte zpět, nechte zásobník na drobky úplně vyschnout.
1.     Uvnitř, mezi tenkými a křehkými ohřívacími tyčemi, se také často přichycují drobky a zrna toastu. Otočte stroj a zaklepejte, dokud nevypadnou všechny drobky.
2.     Jestliže se po vyklepání nacházejí uvnitř stroje ještě nějaké drobky, použijte na ně kartáček.Pozor: nepoužívejte ostré předměty jako nůž nebo vidličku! I když je horkovzdušný spotřebič vypnutý, hrozí nebezpečí. Špičaté předměty poškozují topné vodiče, to způsobí špatnou funkci stroje a v nejhorším případě uvolní toxické výpary formaldehydu.
3.     Povrch topinkovače můžete lehce otřít. Pokud se na něm usadil jen malý prach, postačí použít jednoduchý hadřík z mikrovlákna. Pokud se jedná o skvrny od tuku, např. kvůli blízkosti kamen, používejte teplou vodu a mycí prostředek nebo čističe pro plastový povrch. Pokud je povrch z nerezové oceli, existují speciální čisticí prostředky na nerez ocel. Také ocet přijme nerezovou ocel zpět k zářivosti.
4.     Oblast kolem otvoru pro toust je také obvykle vyrobena z nerezové oceli. Tam je často mnoho malých, spálených míst. Nejlepší je použít trochu čistícího prostředku na nerez ocel a potřít spálené oblasti.
toasty v opékači
Pravidelně čistěte svůj topinkovač. Nezapomeňte, že po vyndání toastu se na kuchyňské desce objeví spousta drobečků. Pak si představte, jak to vypadá uvnitř stroje.

Rady, jak správně vyčistit opékač topinek
4.4 (88.57%)7