Vhodné zahradní zastřešení

Business


Chcete-li si na zahrádce vytvořit nějakou formu zastřešení, máte více možností než jen koupě drahého altánu. Výborné jsou třeba i moderní pergoly.

Vhodné zahradní zastřešení

Pořídit si na zahradu zastřešení rozhodně není špatný nápad. Přeci jen, můžete zahradu používat i k jiným věcem než jen pěstování rostlinstva, případně jako výběh pro děti. Můžete ji proměnit třeba i na další společenskou místnost. Jen nebude situována v domě, ale venku. K tomu však potřebujete trochu upravit prostředí. Základem je samozřejmě nějaká forma posezení. V tomto směru můžete sáhnout po mnoha možnostech. Někdo dává přednost nerezovému nábytku, jiný preferuje dřevo. Můžete ale klidně zvolit i plast. I z tohoto materiálu už dnes vyrábí poměrně slušný zahradní nábytek.

Zarostlá pergola

Jakmile vyřídíte sezení, měli byste ho ještě ochránit nějakou střechou. Nejjednodušší je samozřejmě zapíchnout do země čtyři klacky a natáhnout plachtu, ale v případě, že nechcete, aby to u vás vypadalo jako někde v kempu, měli byste si zvolit přeci jen něco mnohem atraktivnějšího. Dobrou volbou jsou kupříkladu pergoly, které při poměru cena/výkon vycházejí ze všech zahradních zastřešení asi nejlépe.

Samozřejmě, že je možné si takové zastřešení vyrobit i svépomoci, ale pokud nepatříte zrovna mezi vášnivé kutili, asi byste se do toho neměli pouštět. A to i když máte z internetu plány a dokonce víte, kde sehnat materiál. Některé věci je prostě lepší koupit. V případě, že si pořídíte pergolu v obchodě, dostanete většinou prefabrikovanou stavebnici, kterou musíte složit a pak náležitě usadit. I této povinnosti se můžete ladně zbavit a nechat si konstrukci sestavit, ovšem za příplatek.

Moderní druh pergoly

Jakou si vybrat?

Vzhledem k tomu, že výběr pergol je dnes skutečně docela široký, má mnoho lidí problém si vybrat tu pravou. Základní dělení je na pergoly ke zdi pergoly-trutnov.cz a samo stojné. Ty se dále dělí na to, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Stále hraje prim dřevo, ale na paty mu šlape hliník, který je odolnější a rovněž docela dobře vypadá. Záleží tak jenom na vás, čemu dáváte přednost.