Efektivní dezinfekce

Výrobky


Špinavá voda v bazénu neznamená pouze zápach a tím i možná trochu nepříjemné koupání, ale také různé kožní vyrážky, pálení očí a dostavit se mohou i žaludeční potíže. Samotné čištění však nepomůže. Ještě je tu jeden důležitý faktor a tím je pH. Je-li moc nízko nebo naopak příliš vysoké, jedná se o pozvánku pro různé mikroby a cizopasníky. Navíc zásaditá ani kyselá voda není vhodná pro bazénové příslušenství, které se může v takovém prostředí jednoduše znehodnotit. Proto je nezbytné používat nejen dezinfekční přípravky, ale také i přípravky, které vyrovnají pH vody.

voda


Složité řešení


Nejefektivnější a zároveň i cenově nejdostupnější dezinfekcí jsou chlorové tablety, respektive prášek. Chlór dokáže zamezit rozmnožování různých bakterií i řas. Problém je, že sám může způsobovat mnoho úskalí, a to hlavně ve chvílích, kdy se to s jeho dávkováním přežene. Jde totiž o látku, která může působit dráždivě. Koneckonců, kdysi se chlór používal i ve válkách jako zbraň. Samozřejmě v úplně jiném měřítku. Chlór lze ale nahradit kyslíkem. Tyto přípravky jsou sice dražší, ale nedráždivé. Pro ustanovení správné hodnoty pH existují samozřejmě také různé preparáty, což danou problematiku ještě více komplikuje. Vodu můžete dát do pořádku i daleko elegantněji, a hlavně méně komplikovaně pomocí multi tablet.

bazén


Umí všechno


K tomu, abyste udrželi vodu v bazénu v dostatečné kvalitě, musíte používat celou řadu různých přípravků, což člověka může lehce mást. Anebo tak nemusíte. U multi tablet tento problém totiž odpadá. Mají širokou škálu funkcí, díky kterým vám postačí pouze tyto tablety a nic dalšího. Umí nejen dezinfikovat, ale také udržet pH vody na správných hodnotách, tedy mezi 6,8 – 7,2. Průzračné a čisté vody jste nikdy nemohli dosáhnout jednodušší cestou. Dobrou zprávou navíc také je, že tyto multifunkční tablety nejsou ani příliš drahé, takže jde o dobrou koupit i z finančního hlediska.