Krbová kamna můžete mít i v bytě

Dům a byt

Krb na biolíh

Pokud obýváte byt, tak asi Váš největší problém při zřizování krbu je, že nemáte komín. To samozřejmě vylučuje klasické krby na dřevo, které se používají především v rodinných domech. Řešení je jednoduché, pořiďte si bio krb. Místo dřeva se zde spaluje speciální biolíh, který zajišťuje atmosféru opravdového ohně. Dávejte však pozor! Při odpařování tohoto lihu vzniká oxid uhličitý, proto je vhodné používat krb maximálně 4 hodiny vkuse a dostatečně větrat. Bio krby si můžete zavěsit na zeď nebo postavit jednoduše do prostoru. Tyto krby se cenově pohybují od 1000 Kč výše.
oheň v krbu

Elektrický krb

Další možností je krb na elektřinu, jehož provoz Vás zaujme především svou jednoduchostí. Pokud si chcete pořídit krb, ale neradi přikládáte do ohně, je tato varianta pro Vás to pravé. Můžete si užívat příjemnou atmosféru, kterou vytváří různé žárovky. Ty imitují plápolající oheň v krbu a u některých výrobků můžeme počítat s tím, že se i zahřejeme-slouží i jako přímotopy. Elektrická kamna se umisťují ve většině případů na zeď, kde plní funkci především designovou. Jedinou nevýhodou je, že oheň je opravdu jen imitace. Cenově se pohybují kolem přibližně 4000 Kč výše.
pálení dřeva

Výhody krbů v bytě

Největší výhodou je samozřejmě to, že nemusíte kupovat drahé dřevo na zátop a starosti spojené s ohněm Vám prostě odpadnou. Nemusíte trnout strachy, abyste neusnuly a něco se nestalo. Přece jenom oheň je oheň. Můžete si užívat romantickou atmosféru, aniž byste museli celý večer přikládat do krbu. Velká výhoda je i velmi nízká pořizovací cena krbu. Vždy záleží na tom, jaký typ krbu bude pro Vás ten pravý. Ať už si vyberete krb na biolíh nebo elektřinu, určitě nebudete litovat! Je dokázáno, že oheň uklidňuje a navozuje pocit bezpečí a jistoty. Každý večer se pro Vás rázem stane nezapomenutelným zážitkem.