Mobilní technologie s přístupem k Internetu je nejlevnější zpravidla začátkem roku

Výrobky

Velké slevy zaznamenáte ovšem především u dražších modelů, ty nejlevnější zlevní řádově jen o desítky korun.  Své slovo do poklesu cen mobilních technologií měl také veletrh MWC (Mobile World Congress, který se konal ve Španělsku v Katalánské metropoli Barceloně.
proužková košile
Pokud se rozhodnete pořídit si nový přístroj, využijte nějaký z webových poradců, kteří se specializují na vyhledávání nejvýhodnější ceny. Výrobky podobného typu a cenové hladiny si seřadíte podle ceny a můžete pohodlně vybírat. U mnoha přístrojů jsou k dispozici i uživatelské recenze, které často napoví, zda je výrobek opravdu ve skutečnosti takový, jaký jej nabízí  e-shop v popisu zboží. Orientovat se ve výběru není vždy snadné, zvlášť v dnešní době, kdy již pomalu ustupují do pozadí tablety a nahrazují je mobilní telefony.
tablet a telefon

Tablet nebo mobil?

V první řadě bychom si měli uvědomit, že tablet nemůže plně zastoupit notebook. Je to ze dvou důvodů, tím prvním je jeho omezený výkon ve srovnání s notebookem a tím druhým absence klávesnice, kterou dotykový display nemůže nahradit. Klávesnice se tu uplatní jen v aplikačním rozhraní, ale ta zas ubere minimálně polovinu prostoru displeje a pro samotný text tu moc místa nezbylo. Tablet je vhodným společníkem zejména při cestování hromadnými dopravními prostředky, nebo pro spolucestující autem na výlet či dovolenou. Pro sledování filmu je ideální. Výborně se hodí jako prezentace fotek nebo výukových textů a materiálů, skvělý je pro čtení elektronických knih.
sociální média
Tablety však pomalu ustupují mobilním telefonům, které je téměř dokážou nejen zastoupit, ale i předehnat. Telefony se dnes vyrábí s většími displeji a s větším rozlišením a to je v podstatě to jediné, v čem dnešní mobily za tablety pokulhávají. A tak se stalo, že se výroba tabletů kamsi odsouvá do pozadí, někteří producenti s jejich prezentací končí a mobily pomalu, ale jistě vítězí. Klasickým příkladem tohoto postupu je firma Samsung, která se s tablety příliš nechlubí, ostatně, ani zákazníci po nich netouží tak, jak tomu bylo ještě před několika lety.