Pískování disků kol v průběhu jejich renovace je zbaví všech nečistot

Business

Vlastnictví a provozování motorového vozidla obnáší celou řadu nepříjemností, které souvisí zejména s údržbou a souvisejícími technickými záležitostmi. Zjednodušeně řečeno, vozit se v něm dovede každý, ale postarat se o něj, aby bylo po technické stránce spolehlivé, už tak jednoduché není. Kromě pravidelných technických prohlídek a výměny provozních kapalin či pneumatik to také obnáší mít v pořádku karosérii, podvozek a disky kol, co se týče vlivu koroze. Že je koroze jedním z úhlavních nepřátel automobilového průmyslu, není žádným tajemstvím, a kdyby neexistovala, mělo by toto odvětví výroby a údržby mnohem méně práce.

kolo od auta

I disky kol by měly být v pořádku

Disky kol korozí velmi trpí, snadno se o tom přesvědčíte i po krátké době běžného provozu. Je to způsobeno tím, že oxidace neboli koroze (a to nejen oceli, ale i slitin hliníku) působí v místech pro korodování přímo ideálních, což je mokrá či vlhká vozovka. Kola a disky kol jsou povrchu vozovky nejblíže a navíc se otáčí, takže nečistoty a vlhkost odtud přímo sbírají.

Naštěstí existuje možnost renovace disků kol hliníkových i ocelových. Rozhodnete-li se pro tento proces, bude nejprve zapotřebí odstranit zbytky koroze, staré nátěry, mastnotu, šmír, zaschlý prach a další biologické či anorganické nečistoty, a teprve pak se bude moci přistoupit k nové úpravě povrchu.

dvě zaparkovaná auta

Odstraňování nežádoucích usazenin na povrchu kol se provádí osvědčenou a známou metodou – tryskáním neboli pískováním. Pískování kol renovace-disku.cz se uskutečňuje ve speciálních kabinách neboli krytých boxech, anebo v pískovacích komorách. A v čem spočívá princip a trik tohoto procesu?

Na povrch disků kol proudí pod vysokým tlakem speciální tuhé abrazivní médium, např. zrnka písku, a kombinací tlakové a mechanické síly dojde k uvolnění přilnavých vazeb mezi nečistotou a povrchem kola. Pískování je naprosto spolehlivá, bezpečná a ekologicky nezávadná metoda, protože se při ní nepoužívají žádné chemikálie.