Podnikání nezaručuje vždy úspěch

Finance

K tomu, aby byl někdo úspěšným soukromým podnikatelem, je třeba hlavně to, aby dotyčný dosahoval se svou činností dost vysokých příjmů, takových, jaké pokryjí všechny jeho výdaje a potřeby. Protože je skutečností, že se do podnikání musí peníze i vkládat, nejen je brát, a brát se dají takové peníze jedině tehdy, když se vydělají. A je bohužel smutným faktem, že se nejednou nevydělají. I kdyby se podnikatel snažil sebevíc, i kdyby měl pro podnikání ty nejlepší předpoklady, může mu jeho optimistické vyhlídky ledacos narušit. Tu se nepovede to, tu zase ono, a v konečném důsledku to může znamenat třeba i prodělky namísto zisků.

britské mince

Ale může si podnikatel dovolit prodělávat? Nemůže. Určitou dobu by podobný nežádoucí stav přečkal, ale dlouhodoběji by to bylo neudržitelné. A proto se musí někdy brát půjčky, aby se dalo podnikání zachránit, aby se změnilo to, co je potřeba změnit.

Půjčky pro podnikatele samozřejmě existují. Ale je smutným faktem, že právě ti soukromníci, kteří je potřebují, nejednou neuspějí. Když tito mají nízké příjmy, když mají záznamy v registrech dlužníků a třeba po nich jdou i exekutoři, potřebují tito peníze víc než kdokoliv jiný, jenže jsou současně natolik https://www.lidovky.cz/foto.aspx%3Fr%3Dln-bydleni%26c%3DA160321_173737_ln-bydleni_toh nedůvěryhodní, že u bank prakticky nemají šanci na úspěch. Nejsou bonitní, a když jim bankovní úředníci nedůvěřují, nepůjčí jim.

australské peníze

Ale navzdory tomu se i pro problematické podnikání někdy půjčky sehnat musí. A když se podnikatelé nedočkají pomoci v bankách, musí jim prostě pomoci hypotéky bez registru, které si lze vzít, a to obvykle bez problémů, u nebankovní společnosti. U takových nebankovních hypoték se totiž ručí za splácení nemovitostí, kterou musí dát dlužník do zástavy, a díky tomu se tu tolerují i poměrně nízké příjmy, i záznamy v registrech dlužníků, i další možné komplikace. A to nahrává právě těm podnikatelům, kteří jsou na tom hodně špatně. A kteří by dost možná bez nebankovní hypotéky neobstáli.