Volba plotu dle využití pozemku

Výrobky

se et=UTF-8″>

Výběr plotu je důležitou volbou, kdy musíte investovat do něčeho, co vám bude pozemek ohraničovat dlouhá léta. Je tedy potřeba vybírat plot s rozmyslem, a tak, aby se hodil k využití pozemku.

Pletivový plot

Pletivový plot je velmi často voleným plotem, který se však hodí jen na určité druhy pozemku. Jako ohraničení zahrady není příliš vhodný, jelikož je přes něj vidět, neposkytuje dostatek soukromí, a pokud jej nepodbetonujete, proniknou k vám na zahradu snadno různá zvířata. Je však vhodný například na užitkové zahrady, dke by jiný druh plotu zbytečně stínil, stejně tak i na pole, a k jednoduchému ohraničení pozemků.

zahrádka před domem

Betonový plot

Betonový plot je nejužívanější formou plotu u osobních pozemků a zahrad, jelikož poskytuje soukromí, má dlouhou životnost, je bezúdržbový, a stylový. Jeho montáž je rychlá, tudíž se nemusíte obávat, že by vám na zahradě několik dní pobíhali dělníci, kteří budou plot stavět. Rovněž je cenově dostupný, a tak si jej může dovolit opravdu každý. Výhodou pak je, že si můžete zvolit z několika druhů výplní, jako třeba betonové panely, které mohou mít designovou úpravu po jedné straně, nebo po stranách obou. Mimo betonových výplní je pak na výběr například i dřevo, plast, či dokonce sklo a kov. K těmto plotům se pak vyrábějí i sladěné designové brány a branky.

betonová zeď

Dřevěný plot

Dřevěné, či laťkové ploty jsou pak využívány na ohraničení pozemků, které nepotřebují být obzvlášť zabezpečeny, nebo v případech, kdy majitel vyžaduje přírodní řešení. Co se údržby týče, je potřeba je pravidelně natírat a ošetřovat. Drobné laťkové ploty se pak používají například na předzahrádky, kdy chcete nastavit hranice, ale zároveň se pochlubit krásným záhonkem.

Kovové ploty

Kovové ploty se obvykle používaly u různých velkolepějších pozemků a vil, kdy vypadaly luxusně a stylově. Kov lze totiž různě svářet a ohýbat, a působí skutečně elegantně. Nevýhodou však je, že neposkytují dostatek soukromí, a snadno se přes ně dostane jakýkoliv záškodník.