Práce a vzdělání

Vzdělání

Řekla jsem si, že když budu mít dobré vzdělání, tak to taky znamená mít dobrou práci. A víte, co to znamená mít dobrou práci? Pro mě to znamená hlavně to, že se nebudu nudit v práci a že se do práce budu opravdu těšit poctivě každý den. A taky to znamená, že budu mít skvělé peníze. Já si myslím, že nejlepší je, když práce člověka baví. Vemte si, že v práci budete trávit opravdu velkou část svého života. Tedy alespoň to tak většinou je, když poctivě pracujete a neflákáte se doma. Myslím si, že by člověk by si měl vybrat takovou práci, která ho bude opravdu od srdce a upřímně bavit.

Práce vás musí bavit.

Vemte si, že byste třeba chodili do práce, která vám vůbec nic neříká a kde se cítíte úplně vycucaný a nedává vám to nic pozitivního do života. Myslím si, že tohle ubírá opravdu spoustu let života. Já bych opravdu nedokázala pracovat tam, kde by mě to vůbec nebavilo a nelákalo. Já jsem taková, že moc ráda čtu. Proto pro mě vzdělání bylo úplně na prvním místě a řekla jsem si, že čím lepší vzdělání budu mít, tak tím potom budu mít větší na výběr si najít lepší zaměstnání.

 
Je práce váš koníček?
 

A je to pravda. Vystudovala jsem sice jenom jednu vysokou školu, ale zato ekonomickou, takže je mě všude potřeba. Alespoň takhle mi to říkala moje máma. A je to docela pravda. A já nyní pracuji v bance, jsem na vyšším postu a docela mě to baví. A jsem ráda, že mám práci, která mě baví a opravdu každý den se tam těším. Opravdu mi v tomto směru věřte, Tohle mi říkal děda. Že chodit do práce, která tě nebaví, tak je to jako chodit každý den z koncentráku povinně chodit pracovat. Myslíte si to taky? Já ano. Na co by vám byly takto těžce vydělané peníze, kdyby vás vaše zaměstnání takto ubíjelo a bralo vám radost ze života? Co zkusit třeba nějakou online školu a udělat si lepší vzdělání? Třeba vás to postaví zpět na nohy a uvidíte změnu.